Lesy města Český Krumlov s.r.o.

O NÁS

separ

Prodej palivového dřeva

separ

AKTUÁLNĚ

separ

Služby

separ

Fotogalerie

separ

Lesní pedagogika

separ

Dokumenty

separ

KONTAKTY

Lesy města Český Krumlov s.r.o.
Český Krumlov, Domoradice 1, 381 01
cz

pix
pix
KATEGORIE / CATEGORY

AKTUÁLNĚZPĚT / BACK ZPĚT

Den otevřených lesů

Lesy města Český Krumlov připravily pro veřejnost na sobotu 18. června od 10 do 16 hodin bohatý program. V rámci celostátní akce Den otevřených lesů mohou návštěvníci pod taktovkou odborníků prozkoumat na Dubíku lesní stezky a poznat obyvatele lesa.

„Návštěvníci poznají les v souvislostech – co se děje v něm i to, jak ovlivňuje koloběh vody nebo krajinu. Zjistí také, v čem je péče o lesy specifická a co takový les poskytuje nám všem," přiblížila tisková mluvčí radnice Petra Nestávalová.

V 11 a ve 14 hodin budou na programu komentované vycházky s lesníkem, na kterých se návštěvníci seznámí s pěstováním lesa, zalesňováním, ochranou lesa, těžbou dřeva a trvale udržitelným hospodařením v lesích. „Zájemci si budou moct detailně prohlédnout lesní techniku – železného koně nebo vyvážecí traktor. Připravujeme také ukázku kácení stromu a přibližování dřeva koněm," zmínil Miroslav Štoll, jednatel společnosti Lesy města Český Krumlov.

Děti se mohou zabavit u stánku lesní pedagogiky, kde budou poznávat lesní dřeviny, byliny a zvěř. Návštěvníci se také dozví, jak lesy, ve kterých se hospodaří, ochlazují klima, zadržují vodu a přispívají k biodiverzitě krajiny. Seznámí se také s tím, jak se v lesích chovat, co obnáší péče o les a mnoho dalšího. Na místě nebude chybět ani občerstvení.

 

V médiích:
FOTOGALERIE FOTOGALERIE


ZPĚT / BACK ZPĚT

Palivové dříví

Prodej palivového dříví. Lesy města Český ...

Kde nás najdete

Lesy města Český Krumlov s.r.o., Domoradice 1, 381 ...

pix
pix
Jakékoliv kopírování a šíření obsahu serveru Lesy města Český Krumlov s.r.o. bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno
© 2015